Ponad pięćdziesięciu uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Witkowo wzięło udział w dwóch konkursach organizowanych, tradycyjnie już na początku czerwca przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Witkowie. Młodzież rywalizowała w dziedzinie ortografii w konkursie pt. „Zostań mistrzem ortografii” i wiedzy o lokalnej historii w konkursie pt. „Witkowo moje miasto”.

Z lokalnej historii, w kategorii klas 5 i 6 najlepsi okazali się:

I MIEJSCE - Gabriel Marciniak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Witkowie.

II MIEJSCE - Bartłomiej Niewiadomski, także ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Witkowie.

III MIEJSCE -Wojciech Majchrzak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Witkowie.

W kategorii klas 7 i 8 Jury przyznało:

I MIEJSCE - Tymonowi Łasińskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Witkowie.

II MIEJSCE Marii Larus i Dawidowi Gadzińskiemu z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mielżynie.

Natomiast  w XXII edycji konkursu „Zostań Mistrzem Ortografii” uczestnicy zmierzyli się z tekstami, naszpikowanymi ortograficznymi pułapkami.  W kategorii klas 5 i 6 zwyciężyli:

I MIEJSCE - Emilia Trzcińska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Witkowie.

II MIEJSCE - Wiktoria Mazurkiewicz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Gorzykowie.

III MIEJSCE - Anastazja Łaś i Katarzyna Malinowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Witkowie.

W kategorii klas 7 i 8 Jury przyznało tylko:

II MIEJSCE dla Weroniki Horn ze Szkoły Podstawowej nr 1, Anny Krzysztoń ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Malwiny Roszkowiak - także ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Wręczenie nagród odbyło się w Bibliotece w dzień zakończenia roku szkolnego.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkim bardzo dziękujemy za udział !

konkurs3