Nic nie jest w stanie zastąpić książki, zwłaszcza tej tradycyjnej, drukowanej.
Od wielu lat z regularnością przeprowadza się badania, które niezmiennie nobilitują książkę zwłaszcza tę drukowaną,
jako źródło przynoszące korzyści człowiekowi.
Im młodsze dziecko, któremu podamy i zarazimy go miłością do książek tym piękniejsze owoce zbierzemy,
Wy Rodzice i my bibliotekarze.
Lato, lato i po lecie.
Zaczyna się normalny tryb życia, szkoła - przedszkole - dom, dom - przedszkole - szkoła a po drodze biblioteka.
Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich, tych zmęczonych i tych wypoczętych.
Do zobaczenia
Od wielu lat spotykamy się w czytelni bibliotecznej by czytać, przeglądać, grać, bawić się, tworzyć prace plastyczne.Kolejne pokolenia dzieci zaglądają do nas by w sobotni poranek uczestniczyć w zajęciach biblioterapeutycznych.
To są chwile, które dają dzieciom wiele przyjemności, nam oczywiście również.
Udowodniono, że ogromne znaczenie ma czytanie „dialogiczne”, ponieważ pobudza mózg dziecka do odpowiedniego działania. Czytając teksty dzieciom objaśniajmy, dopowiadajmy, komentujmy, zadawajmy pytania, rozmawiajmy z nimi. Książkowe słowa, zwroty są trudniejsze i często diametralnie różne od tych, które słyszą w mowie potocznej w domu i na podwórku. Przekaz również jest dalece inny, dotyczy innych światów, zwierząt, roślin, postaci. Daje to możliwość poznania i zrozumienia pojęć i słów z innych światów, które nie pojawiają się w codziennym życiu. Czytając pobudzamy wyobraźnię i ciekawość maluchów.
Starajmy poświęcić naszym dzieciom trochę czasu, budujmy więzi bo to jest coś niesamowicie stymulującego dla młodych mózgów. Niech nasze dzieci chcą, poznać baśniowy cudny świat, który jest tam… za górami, za lasami. Pomóżmy im do tego magicznego świata dążyć, bo warto.